Čističky vzduchu

Co je čistička vzduchu, jak pracuje a co potřebuje, abyste s ní byl spokojen?

Čistička vzduchu je zařízení pro čištění vzduchu. Většina lidí tráví zhruba až 90% svého času uvnitř - doma, ve školách a školkách, kancelářích, ordinacích, na úřadech, v obchodech atd. A otevřít okno opravdu nestačí.............

 

Faktory, které přispívají ke kontaminaci vnitřního prostředí: 

Dobrá kvalita vzduchu uvnitř je nutností pro ty, kdo trpí respiračními chorobami a alergiemi. Kontaminovaný vzduch (houbami, vzduchovými alergeny, pylem, ozónem) uvnitř budov může spusti:

 

Vztah mezi mikroorganismy a nemocemi

 

inokulace (množství mikroorganismů)     x     virulence (agresivita mikroorganismů)

                                                   odolnost člověka

Čím větší množství mikroorganismů a agresivita viru nebo čím nižší odolnost člověka, tím větší riziko.

Hlavní kontaminace jsou způsobeny několika typy hub (některé z nich jsou již odolné proti těm nejsilnějším chemikáliím a jedům), bakteriemi, viry, prachovými roztoči, jejich skelety obsahujícími silné alergeny a nebezpečnými plísněmi a sezónními pyly.

Čističky vzduchu AIRFREE umí bezpečně a tiše tyto alergeny zničit.

 

Airfree - bez filtrů a bez údržby

 

 

 

Jak Airfree funguje? 

Kontaminovaný vzduch tiše proniká do AIRFREE přirozenou cirkulací vzduchu a uvnitř AIRFREE patentovaného keramického jádra je sterilizován a všechny mikroorganismy jsou zničeny / spáleny (až 99,99% všech mikroorganismů) za vysoké teploty. Žár uvnitř keramického jádra nutí sterilizovaný vzduch vyjít ven do výměníku tepla. Tím způsobuje proudění vzduchu, což generuje podtlak pod keramickým jádrem, takže kontaminovaný vzduch je "nasáván" do dolních vzduchových vstupů AIRFREE v neustálém, tichém a přesto výkonném proudění. Sterilizovaný vzduch je chlazen v chladicí komoře a tak je do prostředí dodáván čistý vzduch bez výrazné změny teploty a vlhkosti v místnosti.

Kombinace keramického jádra, speciální keramiky a cirkulace vzduchu zároveň redukuje toxický ozón.

 

Určitě se ptáte, kam zmizí mikroorganismy poté, co jsou zničeny?

Jako všechny živé organismy, mikroorganismy a jejich produkty jsou v podstatě složeny z uhlíku, kyslíku a dusíku. Protože AIRFREE dosahuje teploty téměř 200 °C, všechny složky projdou spálením, což uvolňuje oxid uhličitý (stejný produkt, jaký se uvolňuje při dýchání) a vodu. Nějaký uhlík (nebo popel) může po procesu zůstat. Pokud zůstane nějaký zbytkový alergen, můžeme předpokládat, že projde denaturací, procesem ztráty struktury a funkce.

Čističky vzduchu AIRFREE Vám nabízíme v moderních designech s antistresovým nebo chromoterapeutickým světlem prostřednictvím našeho e-shopu: www.inovacecz.cz

 

odvlhčovače

Zdrojem vlhkosti je lidské dýchání, sprchování, bazén, stěny a podlahy novostaveb apod. Vlhkost samotná je zdrojem ničení konstrukcí i vzhledu budov a ztěžuje samotné dýchání.

Odvlhčovače vzduchu výrazně omezují kondenzaci na okenech i stěnách obytných prostor, brání vzniku plísní, chrání Váš dům, byt, kancelář, archiv, sklad apod. před vznikem plísní, šířením roztočů a různých onemocnění - např. dýchacích obtíží, revmatu a dalších.

Odvlhčovače využijete ve vlhkých sklepních prostorách, při nehodách, kdy potřebujete zabránit škodám způsobeným prasklým vodovodním potrubím - odvlčovač "nasaje" vlhkost, která po nehodě zůstala ve zdivu a podlaze.

 

Bazénové odvlhčovače

V prostorách, kde máte umístěný bazén, odvlhčovače recyklují vzduch, snižují jeho vlhkost a přivádějí zpět do prostor bazénu vzduch suchý a teplý. S bazénovým odvlhčovačem si můžete svého bazénu užívat bez starostí.

Věděli jste, že.....

Nevěděli jste to? Tak teď už to víte.....

rychlý kontakt: +420 603 501 577, e-mail: klimajl@klimajl.cz


Rychlý kontakt

+420 603 501 577

Poptávkový formulář